Finanse i księgowość – program księgowy enova365

Kompletny program do księgowości – zawsze zgodny z przepisami

Testuj bezpłatnie

Finanse i księgowość

– System, który wyprzedza zmiany

Konfigurowalny

Program do księgowości enova365 umożliwia rozbudowanie planu kont, struktury ewidencyjnej oraz domyślnych ustawień w dowolny sposób. Możesz dostosować panel administratora do indywidualnych potrzeb firmy

Zautomatyzowany

Oprogramowanie księgowe zapewnia dostęp do narzędzi, które automatyzują proces ewidencjonowania oraz dekretowania Twoich dokumentów. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, poprawisz organizację i zarządzanie procesami księgowymi.

Oparty na współpracy

Program do księgowania enova365 udostępnia również Pulpit Klienta Biura Rachunkowego. To narzędzie, które usprawnia komunikację Biur Rachunkowych z Klientami. Dzięki niemu możesz udostępnić najważniejsze dane księgowe Klientowi.

Analityczny

System finansowo-księgowy umożliwia tworzenie zestawień księgowych na podstawie wielu elementów – kont księgowych, projektów prowadzonych w firmie i inaczej definiowanych kategorii.

W jaki sposób program księgowy usprawnia wykonywanie obowiązków?

Pełna księgowość – program finansowo-księgowy

Program do pełnej księgowości zapewni Ci:

 

 • zawsze dostarczone na czas aktualizacje funkcjonalności dostosowane do obowiązujących przepisów,
 • maksymalne zautomatyzowanie cyklicznych czynności księgowych,
 • dostęp do inteligentnych mechanizmów księgowania bazujących na elementach z całego systemu,
 • wygodne mechanizmy skrótów i odwołań.

JPK i eDeklaracje

Program księgowy enova365 umożliwia utworzenie wszystkich rodzajów plików JPK zawsze zgodnych z obowiązującymi schematami. Dodatkowo gotowe dokumenty możesz wysłać do oficjalnej lub testowej bramki Ministerstwa Finansów bezpośrednio z poziomu systemu enova365. Co zyskujesz dzięki tej funkcjonalności?

 

 • System enova365 posiada mechanizm weryfikujący spójność i poprawność danych zawartych w wygenerowanym pliku JPK.
 • Ewidencja VAT pozwala na rozliczenie VAT metodą kasową i memoriałową. Uwzględnia również szczególne przypadki rozliczania VAT.
 • Oprogramowanie księgowe umożliwia generowanie oraz wysyłanie do systemu podatkowego dokumentów takich jak: e-Deklaracje VAT-7, VAT-UE, VAT-27 oraz CIT-8.
 • Program księgowy zapewnia również dostęp do automatycznej lub ręcznej korekty dokumentów podatkowych.
 • Oprogramowanie finansowo-księgowe enova365 umożliwia generowanie i przesyłanie plików JPK oraz deklaracji zgodnych ze zmianami wprowadzonymi przez Ministerstwo Finansów.

Rozrachunki i rozliczenia

Program księgowy enova365 posiada również wbudowane mechanizmy, które pomogą Ci zachować spójność między rozrachunkami i księgowaniami na kontach. Jakie funkcjonalności zapewnia obszar Finanse i księgowość?

 

 • Inteligentny system ułatwia rozliczanie rozrachunków.
 • Program księgowy umożliwia zarówno kontrolowanie, jak i wykonywanie czynności na operacjach bankowych. Integracja systemu enova365 z kontem bankowym  sprawia, że nie musisz logować się do nawet do systemu bankowego (WebServices), aby uzyskać wszystkie informacje.
 • Oprogramowanie księgowe pozwoli Ci również zapanować nad zaległościami w opłatach Klientów i Kontrahentów. Odpowiada za to windykacja przeterminowanych należności, czyli windykacja przedsądowa w oparciu o własne procedury. Za pośrednictwem systemu możesz generować i wysyłać między innymi: wiadomości SMS lub e-mail, wezwania do zapłaty czy noty odsetkowe. Program finansowo-księgowy enova365 umożliwi Ci kontrolowanie rozliczeń i monitorowanie dłużnika w jednym miejscu.

DMS i obsługa procesów

System do zarządzania dokumentami (Document Management System) to zestaw narzędzi, które wspierają proces ewidencjonowania danych w firmie. Jakie korzyści gwarantuje oprogramowanie księgowe w tym zakresie?

 • Wykorzystanie funkcjonalności modułu DMS do zarządzania dokumentami umożliwia przechowywanie, porządkowanie oraz archiwizowanie danych. Ponadto ułatwia wprowadzanie danych oraz pracę z plikami w formacie PDF.
 • Moduł DMS umożliwia generowanie listy dokumentów z opcją przeszukiwania i analizy. Dodatkowo istnieje możliwość stworzenia listy spraw zarówno dla kancelarii bezdziennikowych, jak i mieszanych.
 • System DMS jest również zintegrowany z obszarem Workflow. Dzięki temu program do księgowości umożliwia Ci kontrolę nad definiowaniem zasad, organizacją, a także realizacją ustalonych procesów w obszarze przetwarzania dokumentów.

BI i raportowanie

Business Intelligence umożliwia stworzenie własnego zestawu wskaźników – tak zwanych paneli BI. Dzięki temu możesz na bieżąco mierzyć i monitorować wybrane przez Ciebie wartości. Dostęp do raportów i wykresów pozwoli Ci również na zwiększenie efektywności firmy. Co jeszcze zapewnia oprogramowanie księgowe enova365?

 

 • Dzięki BI wygenerujesz własne wskaźniki, a na ich podstawie również raporty i wykresy. Następnie możesz je umieścić w dowolnej lokalizacji systemu ERP – tam, gdzie są niezbędne do podjęcia konkretnych decyzji biznesowych. Należy pamiętać, że wiedza poprzedza owocną realizację celów.
 • Business Intelligence w obszarze Finanse i księgowość systemu enova365  pozwala na rozbudowę standardowych lub zdefiniowanie nowych wskaźników, wykresów i raportów BI.
 • Program do księgowości enova365 z modułem BI umożliwia również analizę kosztów i przychodów. Dostęp do tych narzędzi otrzymasz w wielu miejscach systemu w odniesieniu do projektów, dokumentów czy też Użytkowników.

Program księgowy enova365 – poznaj funkcje polecane dla Ciebie

Ksiega podatkowa

Moduł do prowadzenia działań w zakresie ewidencjonowania, księgowania oraz generowania dokumentów podatkowych.

Księga handlowa

Moduł Księga handlowa – program księgowy enova365 dzięki temu rozwiązaniu może posłużyć również do kompleksowej kontroli finansów firmy z księgowością prowadzoną na podstawie dziennika księgowego kont głównych i pomocniczych.

Księga inwentarzowa

Moduł do ewidencjonowania majątku firmy oraz generowania raportów i analiz na podstawie wprowadzonych środków trwałych.

Windykacja

Automatyzacja działań prowadzonych w ramach windykacji wewnętrznej wobec jednego lub grupy kontrahentów.

Business Inteligence

Obszar umożliwiający dostęp do aktualnych wskaźników biznesowych i generowanie nowych, a także tworzenia raportów w dowolnym miejscu systemu.

Webservices

Dostęp do wyciągów bankowych z poziomu systemu enova365 bez konieczności logowania do bankowości elektronicznej.

Pulpit Klienta Biura Rachunkowego

Platforma umożliwiająca sprawną komunikację online między Biurem Rachunkowym a Klientami.

Workflow

Możliwość zdefiniowania zasad usprawniających organizację oraz automatyzację procesów księgowych i prostych czynności wykonywanych przez użytkowników.

Poznaj funkcjonalności modułu Księga Inwentarzowa i obsługę środków trwałych w systemie enova365

Nowy plik JPK_V7 w enova365

 

Od 1 października 2020 r. obowiązują zmiany w sprawozdawczości VAT.
Rozporządzenie Ministra Finansów z 18 października 2019 roku (Dz.U. 2019 poz. 1988) wprowadziło nowe zasady sprawozdawczości, które dotyczą podatku VAT i wprowadzają dodatkowe Jednolite Pliki Kontrolne: JPK_V7M i JPK_V7K. Są one obowiązkowe dla wszystkich czynnych podatników VAT od 1 października 2020 roku.
Pobierz bezpłatny przewodnik po nowej sprawozdawczości, z którego dowiesz się między innymi:
 • na czym polegają zmiany,
 • jak wygląda nowy plik JPK_V7.

Dostosuj program do księgowości w Twojej firmie!

Oprogramowanie księgowe enova365 umożliwia zestawienie wybranych modułów, które najlepiej pasują do potrzeb Twojej firmy. Dzięki temu otrzymujesz elastyczny system całkowicie dostosowany do charakteru prowadzonej działalności. W każdej chwili możesz uzupełniać swoją instalacje o kolejne funkcjonalności oraz modyfikować program księgowy enova365 w dowolny sposób.

Program finansowo-księgowy sprawdzi się doskonale zarówno w przypadku firm rozliczających się ryczałtem, księgą podatkową, jak i prowadzących pełną księgowość. Dzięki wprowadzonym funkcjonalnościom możliwa jest automatyzacja procesów księgowania, poprawa organizacji przepływu dokumentów w firmie oraz kontrola nad finansami i rozliczeniami z kontrahentami.

Program księgowy enova365 – nieograniczone miejsce i możliwości

enova365 Finanse i księgowość sprawdzi się doskonale nie tylko w małych, ale również średnich i dużych przedsiębiorstwach. Jeżeli wdrożysz w swojej firmie program do księgowania, otrzymasz nieograniczone miejsce do przechowywania danych. Dodatkowo możesz skorzystać z funkcji umożliwiających przeszukiwanie, porządkowanie i udostępnianie informacji.

Dostosuj oprogramowanie księgowe enova365 dla średnich i dużych firm

W zależności od prowadzonej księgowości dopasujesz oprogramowanie księgowe enova365 oraz narzędzia widoczne w panelu administratora do własnych preferencji. Dzięki temu łatwiej zapanujesz nad bazą danych, a poruszanie się po systemie nie sprawi żadnych problemów. Program finansowo-księgowy daje wiele korzyści, wśród których można wymienić przede wszystkim oszczędność czasu, ograniczenie zatrudnienia, a także wzrost efektywności prowadzonego biznesu.

Dobra organizacja pracy, czyli program do księgowości enova365

Obszar Finanse i księgowość umożliwia tworzenie oraz analizowanie zestawień księgowych na podstawie informacji w systemie enova365.Jeżeli prowadzisz dużą firmę, możesz udostępnić część aktywnych narzędzi wybranym pracownikom. Jednocześnie utrzymujesz pełną kontrolę nad działaniami użytkowników oraz możliwość wglądu do wszystkich ważnych informacji. Program do księgowości enova365 ułatwia zarządzanie nie tylko finansami, ale również organizacją pracy.

Wersja demo systemu enova365

Przetestuj produkt enova365 i poznaj jego możliwości

Testuj bezpłatnie
Umów bezpłatną prezentację

Spotkaj się z Autoryzowanym Partnerem enova365

Umów prezentację